Milli Eğitim Bakanı'ndan Bayram Mesajı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MEB Personeli 11.09.2016, 14:57 11.09.2016, 14:53
Milli Eğitim Bakanı'ndan Bayram Mesajı

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayramların milli birlik ve beraberlik içinde, milletçe dayanışma içinde olma idrakine varılan anlar olduğunu belirterek, "Devletimizin bekasına, milletimizin refahına katkıyı bu dayanışma ruhuyla 15 Temmuz’da verdik." ifadesini kullandı.

Yılmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, milli birlik ve beraberliğin perçinlendiği, örf ve adetlerin nesilden nesile aktarıldığı bayramların, millet olma bilincinin güçlendiği istisnai günlerden olduğunu belirterek, "Milletçe birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe bir dayanışma içinde bir bayrama daha erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar aynı zamanda kültürümüzün ve değerlerimizin gerektirdiği sorumlulukla, gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine, yardıma muhtaçlara yardım elini uzatma zamanıdır." görüşünü vurguladı.

Bu bayram, millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya, dayanışma ve kucaklaşmaya ihtiyaç olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Zaman kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirerek hep birlikte ülkemizi ihya etme, milletçe el ele verip Türkiyemizi daha ileriye götürme zamanıdır. Bayramlar, milli birlik ve beraberlik içinde, milletçe dayanışma içinde olduğumuz idrakine bir kez daha vardığımız anlardır. Devletimizin bekasına, milletimizin refahına katkıyı bu dayanışma ruhuyla 15 Temmuz’da verdik. Şanlı bir direniş sergileyen bu milletin kahraman evlatlarını bir kez daha saygı, minnet ve hürmetle anıyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum."

Yılmaz, milletin inançla, sabırla, özveriyle gerçekleştirdiği demokrasi mücadelesi kararlılığını ve azmini tüm dünyanın gıpta ile izlediğini ifade ederek, milletin bu tavrıyla tüm dünyaya örnek gösterilecek milli bir duruş sergilediğinin altını çizdi.

Bayramın, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan günlerde ülkede huzur, bereket ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eden Bakan Yılmaz, başta öğretmen, öğrenci, veli ve milli eğitim camiası mensuplarının, Türkiye'nin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik etti.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının ve öğretmenlerinin bayramını telefonlarına mesaj göndererek kutlayan Bakan Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

AA
KAMUPERSONELİ.NET
Yorumlar (0)