Son Dakika: Teröre Destek Veren 11.500 Öğretmen Açığa Alındı !

Milli Eğitim Bakanlığı, teröre destek veren 11.500 öğretmenin açığa alındığına dair açıklama yaptı.

MEB Personeli 08.09.2016, 15:00 08.09.2016, 15:12
Son Dakika: Teröre Destek Veren 11.500 Öğretmen Açığa Alındı !
Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, PKK ile bir şekilde bağlantısı olan öğretmenlerin açığa alınacağını duyurmuştu. Yıldırım'ın yaptığı açıklamaların, uzun zamandır yapılan çalışmalara dayandığı ortaya çıktı. MEB, bağlantısı tespit edilen öğretmenlerin açığa alınacağını açıkladı ve ilk açığa almalarda sayı 11.500 olarak açıklandı.

Yıldırım konuşmalarında: "Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz" dedi.


Açığa almalarda sayının 14 bini geçmesi bekleniyor.

Ayrıntılar geliyor...

Kamupersoneli.net

Yorumlar (6)
sena 3 yıl önce
. Yıllardır bu kravatlı teröristler zaten vardı . Geç bile kaldık.
haluk 3 yıl önce
bence çok doğru bir karar,hdp li olan belediyeler yani o şehirler ve ilçelerde,olan öğretmenler ve yakınları pkk sempatizanı kangren olan kesimleri atmak lazım.
haluk 3 yıl önce
bence çok doğru alınacak öğretmenler belli zaten,hdpli belediyelere baksınlar orada öğretmenlerin yakınları hep pkk sempatizanları...
kaya 3 yıl önce
pkk ya bu ülkede kimse destek veremez,devlet burunlarından getirsin.11.500 az bence
Baltacı 3 yıl önce
Pkk ile irtibatlı olanlar atılsın da, 29 aralıkta bir vesileyle okula gidemeyip masum olan insanlar var. Bu insanlara hemen pkk lı demek ne kadar doğru.
şennur 3 yıl önce
Herkes' in hak ettiği yere torpille değil de, kendi çabası ve başarısıyla emek harcayarak geldiği bir sistem lazım bize.