331 kamu görevlisi FETÖ'den tutuklandı

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada 15 Temmuz'da bu yana FETÖ soruşturmaları kapsamında 331 kamu görevlisinin tutuklandığı belirtildi.

331 kamu görevlisi FETÖ'den tutuklandı

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada 15 Temmuz'da bu yana FETÖ soruşturmaları kapsamında 331 kamu görevlisinin tutuklandığı belirtildi. Ayrıca il genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında 755 kişi hakkında idari ve adli işlem gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu kişilerden 331'inin tutuklandığının aktarıldığı açıklamada, tutuklananların daha önce görev yaptıkları kurumlara ilişkin şu bilgilere yer verildi:


"Düzce Valiliğinden 4 vali yardımcısı ve kaymakam, Cumhuriyet Başsavcılığından 59 hakim, savcı ve memur, Düzce Üniversitesinden 35 personel, İl Jandarma Komutanlığından bir, İl Emniyet Müdürlüğünden 107, İl Müftülüğünden 3, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden 3, İl Mahalli İdareler Müdürlüğünden 2, İl Defterdarlığından bir, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 75, Orman İşletmesinden 2, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden 15, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden 3, Cumayeri Belediyesi 2, İl Acil ve Afet Müdürlüğünden bir, Türkiye İş Kurumundan bir, Telekom İl Müdürlüğünden bir, Ceza İnfaz Kurumundan 15, Kadastro Müdürlüğünden bir."

Kamupersoneli.net | AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 18:57
YORUM EKLE