Memur Adayları Soruyor Bu Kadar Memur Gereksizdi ! Neden Bunca Sene Kadro Verildi?

Kamu personeli adaylarının son günlerde hevesleri kursaklarında kalıyor. Çünkü kamu personeli atamalarının azalacağı ve çoğunluğunun sözleşmeli olarak yapılacağı hükümet cephesinden açıklandı.

Memurlar 24.10.2016, 09:38 24.10.2016, 09:50
Memur Adayları Soruyor Bu Kadar Memur Gereksizdi ! Neden Bunca Sene Kadro Verildi?
HAİNLERİN YERİNE DEMOKRASİ GAZİLERİ GELECEK DİYE MÜJDELEMİŞTİK AMA!

Söz konusu alımlarla ilgili FETÖ soruşturmaları başladığından günümüze kadar umutlarını sürdüren ve vatan hainlerinin kamudan ihracından sonra kendilerine bir umut ışığı doğabileceğini bunca sene onlar yüzünden atanamayan adayların memur olma hayalinin gerçekleşebileceği olasılıklar arasına girmişti.

ARDI ARDINA GELEN MESAJLAR UMUT IŞIKLARINI BİR BİR SÖNDÜRÜYOR

Fakat süreç o şekilde ilerlemeyeceğe benziyor, çünkü gerek Maliye Bakanı, Gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı son olarakta Başbakan Binali Yıldırım kamu personeli alımlarında cimri davranılacağını ve önceki dönemlerde gereksiz atamaların söz konusu olduğunu dile getirdi. Yine sayın Ekonomi Bakanı 60 bin personel alınacak diyen Maliye Bakanı'ndan sonra "O kadar da almayabiliriz" diyor.

MADEM BU KADAR GEREKSİZLERDİ O KADAR İŞSİZ VARKEN NEDEN BUNLAR BİNLERCE LİRA MAAŞ ALDI?

Memur adaylarınınsa merak ettiği konuların en başında şu geliyor "Madem bu kadar memur gereksizdi, madem bu kadar alım fazlaydı,  Sizler bunun farkında değil miydiniz?. Neden KPSS mağdurlarının umutlarıyla oynanıyor, atama sevinçleri kursaklarında bırakılıyor, sürekli engeller çıkıyor karşılarına?"

SORULARI ÇALANLARDAN KAÇI İHRAÇ EDİLDİ?

İşin özetine gelecek olursak 2010 KPSS'de soruların çalındığı mahkeme tarafından tescillendi ve ilgili sınavlara dair sonuçlar iptal edildi, bir çok sınavda şaibe olduğu öne sürülüyor, FETÖ'cülerin sızmadıkları yer yok gibi, Genelkurmay Başkanlığı'ndan , Cumhurbaşkanlığımıza kadar ki (Hainlerin ilk hedeflerinden biri de Sn. Cumhurbaşkanımız değil miydi? ) . Tüm bu gelişmelerin ışığında bu kadar memur açığa alınmışken, bu kadar memur ihraç edilmişken, tüm bunlar gereksizdi de bakanlıklar bu adamlara neden maaş verdi? Maliye neden kadro açtı? neden bu kadar zaman bekledi? , Neden İncelenmedi?

ÇÖZERSE CUMHURBAŞKANI SN. ERDOĞAN VE BAŞBAKAN YILDIRIM ÇÖZECEK

Adaylar ,Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanı'ndan atama müjdesi bekliyor. Bunca sene bu kan emiciler yüzünden işsiz kaldı, borç batağına sürüklendi, bekledi ki devlet kucak açsın. Sınavlara Çalıştı , uykusuz kaldı, yeri geldi aç kaldı. Ama inançla çabaladı . 2010 KPSS dahil bir çok sınavdan yüksek puan aldılar, ama mülakatlarda cuntacılara kurban edilip, elendiler. FETÖ'cüler zevki sefa sürerken, şimdi onlar atılınca o kadroların gereksizliği görüldü. Komik Mi Bu? artık memur alımlarında tasarruf yapacağız minvalinde açıklamalar bir bakıma doğru olabilir. Fakat  Sn. Maliye Bakanımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza şu soru sorulmaz da ne yapılır "14 Senedir gereksizler için neden kadro açtınız?"

KAMUPERSONELİ.NET  - ÖZEL HABER

Bu sitede yer alan içeriklerin başka sitelerde izinsiz yayımlanması halinde hukuki süreç başlatılacaktır.
Yorumlar (10)
Mağdurmühenfis 3 yıl önce
Bu kadar güzel anlatılabilirdi çektiğimiz sıkıntılar ağzına, yüreğine, kalemine sağlık kamupersoneli.net
Zeynep 3 yıl önce
Üniversite mezunu işsizlerin hali ne olacak şu an halı hazırdaki bir öğretmen bile en az 3 bin alıyor maaş olarak o halde hepsini asgari ücretli yapsınlar atanamayanları atasınlar hiç yoktan iyidir biz ünv mezunları artık özelde de iş bulamıyoruz ki adam o yaştan sonra ne meslek öğrenebilecek yeniden 1 kişi 3000 alacağına iki kişi 3000 alsın iki ev doysun aç kalmasın bari insanlar zaruri ihtiyaçlarını karşılayabilsinler.Bol keseden oturarak 3 bin 4 bin almasın çalışanlar da bu kadar işsiz varken
Hasan 3 yıl önce
Hay senin agzina diline kalemine saglik olsun insAllah bu kadar guzel anlatilamaz bu kadar guzel yorumlanamaz bu konu
Sultan 3 yıl önce
Aynen öyle yıllardır issisiz okul bitmiyor formasyon çıktı şimdi para tuzağı hersey bi umut diye başvuru yapiyorz yeter artık alimlar olsun belediyelerde torpil kalksn kpss puanina göre yerleselim
.....
Selahattin 3 yıl önce
Çok haklısın kamu personeli sestekkiyoroom 2005 mezunuyum üniversite bitşrdim 4 yıllık ama hala işsizim
Cihangir 3 yıl önce
2010 yılı kpss soruları çalındı diye millet feryat figan etti ama yetkililer öyle bir şey yok deyip üstünü kapatmak istediler. O fazla mamur alımı da 2010 yılı sınavına göre yapıldı. Şimdi de alımları azaltacağız diyorlar. Alımları azaltacaklarına belediye ve üniversitelerde taşeron eleman olarak çalışan idari memurların yerine işi bilen eğitimini almış iibf mezunları yerleştirilsin. Atanamamızın en büyük sebebi budur. Neden kimse buna bir dur demiyor? Üniversiteler akraba yuvası gibi olmuş yetkililerin bundan haberi var mı acaba?
2010 mağduru 3 yıl önce
Ben artık geçtim atılanların yerine tekrardan atama yapılmasını.bari tekrardan sınav yapsınlar girelim buna bile razıyım yıktın beni 2010 kpss
Reyhan 3 yıl önce
Günlerdir sinirlerim bozuldu bi oyle deniliyor bi boyle 84 puan aldim bi omceki puanim 83tu o yandi bu da yanacak diye korkuyorum cok. Ne mulakatlar geldi gecti nedenini bilmedigim sebeplerle elediler.. duygularim bu kadar guzel ifade edilirdi ancak. Birileri bizi anliyosa o da guzel valla tesekkurler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın