Memur ve Emeklilere Enflasyon Zammı Yapılacak !

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan enflasyon verilerine göre, enflasyonun ilk 3 ayda yüzde 4,34 artması ile memur ve memur emeklisine 1 puanın üzerinden ek zam yapılacak. Peki zamlı maaşlar ne zaman yatacak? Haberimizde...

Memur ve Emeklilere Enflasyon Zammı Yapılacak !

ENFLASYON ZAMMI

Enflasyonun üç aylık tablosunun netleşmesiyle memur ve memur emeklisine ek zam gelecek. TÜFE yılın ilk 3 ayında yüzde 4,34 oranında arttı. Bu bağlamda memur ve memur emeklilerine 1 puanın üzerinde enflasyon farkı zammı oluştu.

Memur ve memur emeklileri yılbaşında yüzde 3 zam almıştı ve enflasyonun bunun üzerinde çıkması durumunda NTV'nin haberine göre maaşlara enflasyon farkı yansıtılacaktı. 

ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK?

İlk üç aylık enflasyon oranları itibariyle memur ve memur emeklileri maaşlarını yüzde 1,34 zamlı alacaklar. Ayrıca memur ve memur emeklisinin zamlı maaşları Temmuz ayında hesaplarına yatacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE