Memurlar Dikkat! Başarılı Personele Ek Ödeme Yapılacak

Hükümet yeni bir sisteme geçiyor. Geçilen yeni sistemde iş yükü dikkate alınacak. Devlet memuruna 6 ay veya 1 yıllık karne verilecek. Yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olan personele ek ödeme yapılacak.

Memurlar 27.02.2017, 09:31
Memurlar Dikkat! Başarılı Personele Ek Ödeme Yapılacak

Kamu personel rejimi yeniden düzenleniyor. FETÖ gibi terör örgütlerinin devlette yeniden ortaya çıkmasını engellemeyi, imtiyazlı grupların kökünün kazınmasını hedefleyen yeni sistemde iş yükü dikkate alınarak memura 6 aylık ya da bir yıllık karne verilecek. Değerlendirmeler sonucunda karnesi başarılı olan sözleşmeli personele ek ödeme yapılacak. Sabah Gazetesi yazarı Hazal Ateş'in aktardıklarına göre Yönetmelik taslağında dikkat çeken konu başlıkları ise şöyle;

6 AY veya 1 YILLIK KARNE 

Kamu kurum ve kuruluşları iş yükünü dikkate alarak memurlar hakkında 6 aylık veya 1 yıllık değerlendirme dönemleri belirleyecek. 

4 AŞAMALI SİSTEM

Kurum ve kuruluşlar A, B, C, D olmak üzere dört aşamalı değerlendirme yapacak. Kurumun amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik çalışmalarını söz konusu görevlerdeki en yakın amir değerlendirecek. Kurumlar kimlerin görevlerini değerlendireceklerine kendileri karar verecekler.

BAŞARI ÜCRETİ

Söz konusu personelin durumu değerlendirilecek. Ancak personelin durumu görevde yükselmelerinde, kişisel gelişim imkanlarının desteklenmesinde, yurtdışı görevlendirmelerinde değerlendirilecek. Bu kapsamda başarılı olan personele başarı ücreti ödemesi yapılacak

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)