Polislerin taltif ücreti ne zaman ödenecek?

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi esnasında ve sonraki süreçte üstün başarıyla görev yapan emniyet personellerine taltif ücreti ödenecek. Peki, Polislere taltif ücreti ne zaman ödenecek?

Polislerin taltif ücreti ne zaman ödenecek?

 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi esnasında ve sonraki süreçte üstün başarıyla görev yapan emniyet personellerine taltif ücreti ödenecek. Peki, Polislere taltif ücreti ne zaman ödenecek?

Emniyet personelleri Emniyet Genel Müdürlüğü'nün polislere taltif ücreti ödenecek açıklamasının ardından taltif ücreti hesaplara ne zaman yatırılacak diye merak etmeye başladılar. EGM tarafından 81 ilin emniyet müdürlüklerine talimat verildi. FETÖ mensupları tarafından 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin başarısız olmasında büyük payları bulunan emniyet personelleri, üstün başarıları dolayısıyla taltif ücreti ile ödüllendirilecek.

EGM tarafından 81 ilin emniyet müdürlüğüne gönderilen talimat yazısında 15 Temmuz gecesinde görev yapan emniyet personellerine, görev yaptıkları şube, rütbe, çalışmaları baz alınarak 2 bin lira ile 7 bin lira arasında taltif ücreti ödenecek. Ayrıca taltif ücretlerinin polislerin hesaplarına yatırılmaya başlandığı ifade edildi. Henüz ödeme gerçekleştirilmemiş polislerin taltif ücretinin önümüzdeki günlerde ödenmesi beklenmektedir.

TALTİF NEDİR?

Para mükafatı (taltifin) dayanağı 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun (ETK) 86’ncı maddesidir. Buna göre Emniyet Teşkilatı mensuplarından; ülkenin güvenlik ve esenliği, devletin çıkarları ve kişilerin can, ırz ve mallarını korumada yüksek hizmetleri görülenlere, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının iki katından beş katına kadar ve olağanüstü durumlarda yaşamını ortaya koyarak büyük yararlıklar gösterenlere, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının altı katından yirmidört katına kadar, para verilerek ödüllendirilme yapılmaktadır.

Yapılacak bu ödüllendirmede, ödüllendirilecek hizmeti yerine getiren birim tarafından açıklayıcı bilgilerle, ayrıntılı olarak özel ve somut anlatımla ‘Taltif Teklif Dosyası’ hazırlanmakta ve buna göre ödenmektedir. Yılda ortalama üç kez toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Taltif Komisyonu kararına istinaden yapılacak ödüllendirme miktarı her toplantı için personel başına yirmi dört maaş tutarını geçememektedir.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 20:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
POLİS
POLİS - 3 yıl Önce

YİNE TALTİFLER BİRİLERİNİN İNSİYATİFİ İLE DAĞITILDI. BU İNSİYATİF KULLANAN KİMSE EMNİYET TEŞKİLATINI KARIŞTIRMAK İSTİYOR. BİZZAT 15 TEMMUZDA ÇATIŞMALARIN ORTASINDA KATILAN ARKADAŞLAR YİNE TALTİF ALAMADI. BENCE HALA EMNİYET TEŞKİLATINI KARIŞTIRMAK İSTEYEN FETÖCÜLER VAR TEŞKİLATIN İÇİNDE

Muhammed
Muhammed - 3 yıl Önce

Vatandas ne alacak