Ekim Ayı Memur Maaş Bordrosu Yayımlandı (Kamu Personeli e-Bordro Sorgulama Ekranı)

Kamu personelleri tarafından merakla beklenen 2017 Ekim ayı maaş bordrosu yayımlandı. Maaş bordrosuna erişim nasıl sağlanır, e-bordro sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Haberimizde...

Memurlar 14.10.2017, 09:01 08.02.2019, 19:17
Ekim Ayı Memur Maaş Bordrosu Yayımlandı (Kamu Personeli e-Bordro Sorgulama Ekranı)

Kamu personellerinin maaşlarından yapılan kesintileri ve maaşlarına dair bütün detayları görüntüleme imkanı sağlayan ve Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan e-bordro hizmeti personeller kolaylık sağlıyor.

Kamu personelleri tarafından her ay merakla beklenen ve her ayın 14'ünde erişime açılan e-bordro Ekim ayı erişime açıldı. Binlerce kamu personeli e-bordro ile maaş detaylarına ulaşabilecek. e-bordro hizmeti sayesinde hem içinde bulunulan aya ait maaş detayları hem de önceki ayın detaylatı görüntülenebiliyor.

e-Bordro Görüntüleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Memurlar Ekim ayı maaşlarını turkiye.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

Şifresi Olmayan Memurlar

e-Devlet şifresi olmayan memurlar herhangi PTT şubesine giderek 2 lira ödemek suretiyle şifrelerini alabilecekler. 

e-Bordrodan Kimler Yararlanabilir?

2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı Devlet Memurları kanununa tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel e-Bordro hizmetinden yararlanabilir.

Yorumlar (0)