Kamu Personellerine Devrim Gibi Uygulama Geliyor !

1980'deki kılık kıyafet yönetmeliği tarihe karışıyor. Kamuda çalışan devlet memurlarına ilişkin kılık kıyafet serbestliği gündeme geliyor.

Kamu Personellerine Devrim Gibi Uygulama Geliyor !

MEMURLARA DEVRİM GİBİ UYGULAMA !

62. hükümet zamanında hazırlanan ancak Başbakanlık'ta bekletilen taslak yeniden tartışılmaya başlandı. Daha önce Takvim Gazetesinin gündeme getirdiği kılık kıyafet serbestliği taslağına göre erkek memurlar sakal bırakabiliyor.

Kravat zorunlu olmaktan çıkartılırken kadın memurlara kumaşla birlikte kot pantolon giymek de serbest oluyor. Yine bazı kamu kurum ve kuruluşlarında teknik, sağlık ve hizmetin özelliğine, çalışılan işin ve yerin durumuna göre giyim eşyasının tipi, modeli ve rengi ilgili kurumun üst yöneticisinin onayı ile tespit edilebilecek.

Örneğin sağlık çalışanları beyaz giyinmek zorundaysa bu kurala uygunluk amirler tarafından belirlenecek. Ancak polis ve asker gibi üniforma giymek zorunda olunan mesleklerde görev üniformaları zorunlu olacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE