Madde Madde 657'de Yapılacak Değişiklikler

AK Parti Olağanüstü Kongresi'nin ardından 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda bazı değişiklikler yapılacak. Değişikliklerden sonra süreç nasıl işleyecek? İşte madde madde 657'de yapılacak değişiklikler...

Memurlar 21.05.2017, 14:55
Madde Madde 657'de Yapılacak Değişiklikler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara'da yapılan AK Parti Olağanüstü kongresinin ardından yeniden genel başkan olacak.

Genel Başkan olmasının ardından Erdoğan, 2023 sonrası hedefleri ile Türkiye'nin yeni yol haritasını açıklayacak. 

Yeni Türkiye sloganıyla, 2002'de yola çıkan Erdoğan, 2023 hedeflerine ulaşmak için hazırlanan projeleri hayata geçirdi. Şimdi ise 2023'ten sonraki hedefler hayata geçirilecek. Star Gazetesi'nden Selim Efe Erdem'in haberine göre; reformun en önemli düzenlemesi kamu personeli düzenlemesi olacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak değişiklikle, müsteşar, genel müdür ve daire başkanı konumunda yer alan bürokratların görev sürelerinin cumhurbaşkanı seçimleriyle eş zamanlı olması hedefleniyor.

Bu düzenleme ile bürokratların mahkeme kararı ile sürekli göreve dönmeleri engellenecek. Düzenlemelerin içerisinde taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ve memurların iş güvencesi performansa, esnek çalışma şartına ve sözleşmeye bağlı olarak düzenlenebilecek.

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumunda kabul edilen maddelerle birlikte, kanun ve yönetmeliklerde de değişiklikler yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
Hüseyin 3 yıl önce
657 sayılı kanun değişmeyecek dediniz referandum öncesi ve referandumda AKP kazandı başlandı 657 saylı kanun deşicek diye resmen kandırıldık şuan referandum mu kazanana kadar degişmiyecek denmişti ve AKP referandum mu kazan dı başladı 657 saylı memur kanunu değişecek diye oy alana kadar mı 657 sayılı memur yasası deşmiyecek dediniz o zaman biz yeniden secim istiyoruz yeniden referandum istiyoruz lütfen yeniden referandum yapılmasını istiyoruz