Memur ve Emeklisinin Maaş Farkı Artıyor mu ?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Haziran Ayı enflasyonunun memur ve memur emeklisinin maaşlarına yansıyacağını açıkladı.

Memur ve Emeklisinin Maaş Farkı Artıyor mu ?

Temmuz ayında memur ve memur emeklilerine fark verileceği açıklandı.

Haziran enflasyonuna göre bu fark artacak veya azalacak. Maliye Bakanı Ağbal bu konuyla ilgili memur ve kamu çalışanlarına Ocak ayında zam yaptıklarını dile getirmişti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Biz memurlarımıza, kamu çalışanlarımıza son 15 yılda refahlarını artıracak bir politika izledik, hiçbir şekilde enflasyona ezdirmedik. 2017 yılında da aynı şekilde memur ve kamu çalışanlarımıza Ocak ayında zam yaptık. Temmuz'un başında enflasyon açıklanacak. Böyle bir yük olursa, bu yükü karşılayacağız” dedi.

Enflasyon Zammının Oranı, 3 Temmuzda Netlik Kazanacak

Enflasyon aynı kalsa bile maaşlara yüzde 4'lük zamma ek olarak yüzde 3.18 enflasyon farkı yansıtılacak. Beklenti anketlerine göre, Haziran Ayı enflasyonu 0.30 olacağı ön görülüyor. Eğer bu tahmin gerçekleşirse yüzde 3.48 enflasyon farkı ile yüzde 4 zam maaşlara yansıtılacak. Enflasyon zammının oranı da 3 Temmuz’da açıklanacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE