Memurlar Dikkat ! 2018 Yılı Nisan Ayı Maaş Bordrosu Yayımlandı (e-Bordro Sorgulama Nasıl Yapılır?)

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan devlet memurlarının Maliye Bakanlığının bir uygulaması olan maaş bordroları yayımlandı. Devlet memurlarının maaş bordroları her ayın 14'ünde yayımlanıyor. Ayrıca Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından e-Bordro uygulaması hayata geçirildi ve memurlar maaş bordrolarını kolaylıkla inceleme şansı buldu. Ayrıca bu uygulama ile memurlar geçmiş döneme ait maaş bordrolarını da görüntüleyebiliyorlar.

Memurlar 14.04.2018, 16:39 12.02.2019, 15:41
Memurlar Dikkat ! 2018 Yılı Nisan Ayı Maaş Bordrosu Yayımlandı (e-Bordro Sorgulama Nasıl Yapılır?)

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan devlet memurlarının Nisan ayı maaş bordroları yayımlandı. Bilindiği gibi maaş bordroları her ayın 14'ünde yayımlanıyor.

E-BORDRO UYGULAMASI BAŞLATILDI

Bu bordrolar kapsamında devlet memurlarının kendi maaş bordrolarını kolaylıkla inceleyebilmeleri için Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından e-bordro uygulaması devreye sokuldu. Bunun yanı sıra hayata geçirilen uygulama ile devlet memurları geçmiş dönemdeki maaş bordrolarını sorgulayabiliyorlar. Peki e-Bordro sorgulama nasıl yapılacak? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPILACAK

14 Nisan 2018 tarihi itibari ile devlet memurlarının maaş bordroları yayımlandı. e-Bordro sorgulaması yapacak olan devlet memurları işlemlerini e-Devlet üzerinden yapacaklardır.

e-Bordro sorgulaması yapacak olan devlet memurları e-Devlet şifreleri ve T. C. Kimlik Numaraları ile e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. Bu şekilde giriş yapan devlet memurları Nisan ayına ait maaş bordrolarını sorgulayabileceklerdir. Ayrıca aşağıdaki link üzerinden giriş yapan devlet memurları da bordrolarını kolaylıkla görüntüleyeceklerdir. 

E-DEVLET ŞİFRESİ ALINMASI GEREKİYOR

Ayrıca e-Devlet şifresi ile giriş yapmak zorunlu olduğundan dolayı e-Devlet şifresi almayan memurlar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek belirli bir ücret karşılığında kimlikleri ile e-Devlet şifresi temin edebileceklerdir. Bu şifre ile sisteme giren devlet memurları ilk girişlerinden dolayı kendilerine ait bir şifre belirleyecek ve bundan sonraki tüm girişlerinde o şifreyi kullanacaklardır.

Yorumlar (0)