Memurların Haziran Ayı Maaş Bordroları Erişime Açıldı

657'ye tabi çalışan devlet memurlarının 2017 Haziran ayına ait maaş bordroları, e-devlet üzerinden erişime açıldı. e-bordro sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-bordro nasıl alınır? Haberimizde...

Memurların Haziran Ayı Maaş Bordroları Erişime Açıldı

Devlet memuru olarak çalışanların maaş bordroları, her ayın 14'ünde e-devlet üzerinden erişime açılıyor. e- bordro görüntülemek için, e-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekiyor.

Görüntülenen e-bordro yazdırılıp çıktı olarak da alınabiliyor. 

E-bordro Hizmetinden Kimden Faydalanabilir?

E-bordro hizmetinden 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre, 4/B'ye tabi sözleşmeli personeller ve geçici personeller faydalanamıyor. Bunların dışında kalan diğer sözleşmeli personeller de e-bordro hizmetinden faydalanamıyor.

E-Devlet Şifresi Nereden ve Nasıl Alınır ?

Maaş bordrosunu görüntülemek için e-devlet sistemine giriş yapmak isteyen memurların, PTT şubelerinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi almaları gerekmektedir. Şifrenin unutulması veya herhangi başka bir sebeple PTT'den ikinci şifre alma işlemlerinde ise 4 TL ödenmesi gerekmektedir.

Online Şifre Alma İşlemleri

İlk şifresini PTT şubelerinden alan, daha sonra şifresini unutup yenilemek isteyen vatandaşlar için online olarak şifre yenileme imkanı bulunmaktadır. Online şifre yenilemede herhangi bir ücret tahsis edilmemektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 16:49
YORUM EKLE