Alexa
11 Ocak 2017 Çarşamba 08:05
11 Ocak 2017 Tarihli Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayınlandı
Kamu Personeli Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararlarına göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kuruca görevinden alındı ve Bakanlık Müşavirliği görevine atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulı Başkanlığı Başmüfettişi Yahya Kırlangıç başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alındı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliğine, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof.Dr.Yusuf Hasçiçek atandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararları şöyle:

" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/943
1~ Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa KURUCA'nın bu görevinden alınması, 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununun 6 ncı maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2- Bu Kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/944

1- 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mustafa KURUCA'nın atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 74 üncü maddeleri, 375 sayılı Kanun Hükmünde Karamame'nin Ek-18 inci maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2- Bu Karan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/946

1. Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Mildiir Yardımcısı Mustafa ŞİMŞEK'in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 5 inci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2, Bu Karan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı yürütür.

Kültür ve Turizm Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/969
1. Teftiş Kurulu Başkanlığı Başmüfettişi Yahya KIRLANGIÇ'ın, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması, 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.
2. Bu Kararı Kültür ve Turizm Bakanı yürütür.

Maliye Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/947

1. Mardin Defterdarı Zafer GÜLER'in,

- Çanakkale Defterdarı Mustafa İŞIKTn,

- Siirt Defterdarı Meral DÖNMEZ'in,

- Şanlıurfa Defterdarı Ali Osman KARAKÖSE'nin,

- Malatya Defterdarı Murat YİĞİTER'in,

başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alınmaları, 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2. Bu Kararı Maliye Bakanı yürütür.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2016/948

1- Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkam Prof.Dr, Yusuf Suat HASÇİÇEK'in atanması, 657 sayılı'Kanunun 59 ve 76 nci maddeleri, 375 sayılı Kamın Hükmünde Kararnamenin ek 18 inci maddesi ile. 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2- Bu Karan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı yürütür.

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararlarının tam metni için TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NETKamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 11.01.2017 08:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.