11 ve 12 Sayılı Cumhurbaşkanlığı KHK'sı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında 11 ve 12 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete yayımlandı. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerin detayları haberimizde..

MEVZUAT 16.07.2018, 11:39 31.01.2019, 23:21
11 ve 12 Sayılı Cumhurbaşkanlığı KHK'sı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında 11 ve 12 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı. Yayımlanan Kararnamelerin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

11 YILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

11 sayılı Kanun Hükmünde Kararname "Devlet Arşivleri Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" başlığı ile paylaşıldı. Ayrıca 11 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 524 kadro ihdası yapıldı. Söz konusu Kanun Hükmünde Kararnamede ilgili kurumun kuruluş, görev ve yetkilerine ilişkin usul ve esaslarına dair düzenlemeler yer aldı. Kararname ile Devlet Arşivleri Başkanlığı'nın görevleri, Hizmet Birimleri ve bu birimlerin görevlerine dair düzenlemeler yer aldı. Ayrıca söz konusu kararnamede bu kurum için ihdas edilen kadrolara dair bilgiler verildi.

12 YILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Tüm bunların yanı sıra 12 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ise "Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" başlığı ile paylaşıldı. Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete'de yayımlanan 12 numaralı kararname ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'nın görevleri, birimleri ve bu birimlerin görevlerine dair düzenlemeler yer aldı.

Yorumlar (0)