17 Ekim 2018 Çarşamba 08:38
17 Ekim 2018 Kültür Bakanlığı Yönetmelikleri Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Resmi Gazete'nin 17 Ekim 2018 tarihli sayısında yayımlanan yönetmeliklere yönelik olarak tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

Peki Kültür Bakanlığı tarafından hangi yönetmelikler yayımlandı?

İŞTE YÖNETMELİKLER

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezlerinin Belirlenmesine ve İlanına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

"Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezleri yönetmeliğiyle alakalı olarak "sürecinde görev alacak çalışma komisyonlarının oluşturulmasına bu komisyonların görev ve yetkileri çalışma şekline" ibaresinin "sürecine" şeklinde değiştirildi"

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Yerel Yönetimlerin, Derneklerin ve Vakıfların Projelerine Yapılacak Yardımlara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Bakan Yardımcıları "Kültür ve Turizm Bakanlığı ilgili Bakan Yardımcısını"

İl müdürlüklerince Bakanlığa gönderilen projelerinin hangilerine ne kadar yardım yapılacağıyla alakalı Bakan Yardımcı Başkanlığında ilgili genel müdür ve ilgili genel müdür yardımcısı ilgili daire başkanından oluşan komisyonca incelenerek karara bağlanacaktır.

Oyların eşitliği durumunda Bakan Yardımcısının oyu yönünde karar alınmış sayılır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Hukuk Müşavirliği ile Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

"Giriş Sınavı Komisyonu atamaya yetkili amir tarafından belirlenecek bir Bakan Yardımcısının başkanlığında Personel Dairesi Başkanı 1. Hukuk müşaviri ve hukuk müşaviri ile avukatlar arasında seçilecek iki kişi olmak üzere beş kişiden oluşur.

Diğer üyelerin Bakan Yardımcısı tarafından seçileceği açıklandı...

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personeli Disiplin Amirleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Merkez Teşkilatı bölümü ekteki şekilde değiştirildi. Ayrıca aynı cetvelin taşra teşkilatı başlıklı bölümünde "İl Kültür ve Turizm Müdürü" unvanının yer aldığı satır şeklinde değiştirildiği bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Stajyer Kontrolörlük Giriş ve Kontrolör Yeterlik Sınavları ile Atama, Yetiştirilme ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ya da Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğünde kontrolöre ihtiyaç duyulması durumunda Bakan Yardımcısı ile Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü ve Personel Dairesi Başkanı tarafından yapılacağı ifade edilen değerlendirmeler sonucunda alınacak olan stajyer kontrolör sayısının belirleneceği ve Bakan tarafından onaylatılacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayın Seçme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayın Seçme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında bulunan “Müsteşarı” ibaresi “Bakan Yardımcısı”, “Müsteşar” ibaresinin  “Bakan Yardımcısı”, “Müsteşarın” ibaresi “Bakan Yardımcısının”, “görevlendireceği bir Müsteşar Yardımcısı” ibaresi  “vekâlet eden Bakan Yardımcısı” şeklinde değiştirildi.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 18.01.2019 20:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.