2019 Vergi Harç ve MTV Zam Oranları Belli Oldu ! Ehliyet Pasaport ve Trafik Cezaları Zam Oranları

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan tebliğde Vergi Usul Kanununun ilgili maddesine göre MTV, vergi ve harç ödemelerine 2019 yılında yapılacak olan zam oranları belirlendi. Yayımlanan tebliğe göre büyük bir zam yapılacak. Zam oranlarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

2019 Vergi Harç ve MTV Zam Oranları Belli Oldu ! Ehliyet Pasaport ve Trafik Cezaları Zam Oranları

2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile belirlendi. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Hazine ve Maliye Bakanlığının (Gelir İdaresi Başkanlığı), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ yayımlandı.

BÜYÜK ZAM YAPILACAK

Tebliğde, Vergi Usul Kanunu'nun ilgili maddesinde, yeniden değerleme oranının, yeniden değerleme yapılacak yılın ekim ayında (ekim ayı dahil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi'nde meydana gelen ortalama fiyat artış oranı olduğu belirtilen tebliğde, bu oranın Bakanlıkça Resmi Gazete ile ilan edileceği hükmünün yer aldığı ifade edildi.

Bu kapsamda, yeniden değerleme oranının 2018 için yüzde 23,73 olarak tespit edildiği aktarılan tebliğde, söz konusu oranın 2018 yılına ait son geçici vergi dönemi için de uygulanacağı kaydedildi.

Öte yandan, bu konuda daha önce yayımlanan tebliğlerin yürürlükte kalacağı da aktarıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 7 ay Önce

Yorum yok sorun çok
Nerede hata yaptık oy verirken yanlışın en büyüğünü yaptık

Ramazan
Ramazan - 7 ay Önce

Bu nedir ki canım daha yok mu.%100 olsa nasıl yapardık.işçiye o kadar zam yapacak mısınız