4 Ekim Tarihli Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

4 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de; ÖSYM Başkanlığına ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına atama kararları yayımlandı.

MEVZUAT 04.10.2017, 08:35
4 Ekim Tarihli Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

4 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına ait atama kararları yayımlandı. Buna göre;

ÖSYM BAŞKANLIĞINA ATAMA KARARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına Prof. Dr. Mahmut ÖZER'in atanması, 6114 sayılı Kanunun 4'üncü maddesi gereğince uygun görülmüştür.

ENERJİ BAKANLIĞINA ATAMA KARARI

Açık bulunan 1'inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Berat UZUN'un atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 60'ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2'nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

MAHMUT ÖZER KİMDİR ?

1970 Tokat doğumlu, evli ve 3 çocuk babası olan Özer, ilkokul- ortaokul eğitimini burada tamamladı. 1994- 2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

İmam Hatip Lisesi kökenli olan Prof. Dr. Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Bülent Ecevit Üniversitesi'nde iki dönem Rektörlül yapan Mahmut Özer, 1 Ağustos 2015- 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı görevi yaptı.

Ekim 2014'te, TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörlüğü yaptı.

15 Ekim 2015'den itibaren de YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanvekilliği görevine devam etti.

BERAT UZUN KİMDİR ?

1984 yılında Çorum’da doğan Berat Uzun evli ,ilk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamladı.

2008 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.İngilizce bilen  Berat Uzun Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde yerel yönetimler alanında yüksek lisans yaptı .Uzun, aktif siyasete AK Parti’de atıldı. 

Lise öğrenimi sonrası Üniversite eğitimi içinKKTC'ye giden UZUN, Doğu Akdeniz Üniversitesinde, "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü"nü okumuş ve "bölüm birincisi" olarak mezun olmuştur.

Berat UZUN, sürekli Sivil Toplum Kuruluşlarıyla iç içe olmuş ve STK'larda aktif görevlerde bulunmuştur. Özellikle AK Parti Halkla İlişkiler Başkanlığındaki görevi esnasında AK Parti'nin STK'larla olan diyaloğunu arttırma üzerine birçok proje üretmiş ve paydaş STK'larla yürütülen bu projelerin içerisinde yer almıştır.

Üniversite yıllarında Öğrenci Kulüplerinde aktif görevler alan UZUN, üniversite tahsili sonrasında da STK'larda görev almıştır.

"Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği – ESKAD" üyeliği, "İlim Yayma Cemiyeti – İYC Ankara Şube", "Çorum İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği – ÇORİMDER" Üyeliği ve kısa adı "İYMED olan İlmi Yaşam ve Medeniyet Derneği"nin Kurucu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Uzun, halen bu görevleri devam ettirmektedir.

Vatani görevini Karaman'da tamamlayan ve Evli olan UZUN, iyi derecede İngilizce bilmektedİr.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)