7150 Sayılı KHK'da Değişiklik Yapıldı! Görevden Alma Kararları Yayımlandı

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun Resmi Gazete'nin 3 Kasım 2018 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte konuya yönelik olarak tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

MEVZUAT 03.11.2018, 08:25 17.01.2019, 23:50 Kerim Solak
7150 Sayılı KHK'da Değişiklik Yapıldı! Görevden Alma Kararları Yayımlandı

Resmi Gazete'nin 3 Kasım 2018 tarihli sayısında Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun yayımlandı.

Bu kapsamda KHK'da yapılan değişikliklerle görevden alınan isimlere yer verildi.

Söz konusu listede bulunan ve Yasama uzmanı ile memur ve zabıt katibi olarak görev yapan bazı kişilerin görevinden alındığı bildirildi.

Madde 1 içerisinde yer alan ifadelerde ise;

"Terör örgütlerine veya MGK tarafından devletin güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği olan veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede bulunan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır." denildi.

Ayrıca Resmi Gazete'de;

Göreve iade hükümlerinin yanı sıra, rütbeleri alınan TSK personelleri, rütbeleri alınan EGM teşkilat personelleri ile beraber rütbesi alınan JGK teşkilatı personellerine yönelik olarak kararlara yer verildi.

Bunun yanı sıra yurt dışında öğrenim görenler ile kamu kurum ve kuruluşlara yönelik tedbirler yayımlandı.

Yorumlar (2)
Fatih 9 ay önce
701 deki listenin aynisi
Ferman 9 ay önce
Bu listede ismi yazanların hepsi ihraç mi edildi simdi. İade planları nasıl anlayacaz