Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik İstanbul Vali Yardımcılığına Atandı

Adalar Kaymakamı Dengeşik, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde AK Parti'den Bingöl Milletvekili adayı olabilmek için Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa etmişti ancak 24 Haziran seçimleri için YSK’ya sunulan AK Parti listesinde kendine yer bulamayınca görevine dönmüştü.

Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik İstanbul Vali Yardımcılığına Atandı

Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde AK Parti'den Bingöl Milletvekili adayı olabilmek için Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa etmiş ve daha sonra 24 Haziran seçimleri için YSK’ya sunulan AK Parti listesi içerisinde kendine yer bulamayınca görevine dönmüştü.

Söz konusu Dengeşik'in Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre İstanbul Vali Yardımcılığına atandığı ifade edildi.

KİMDİR?

1966 yılında Bingöl'ün Genç ilçesinde doğmuştur. İlkokul hayatını Genç İlçesi Sürekli Köyü ilkokulunda tamamlamış ve Ortaokul ve Lise eğitimini ise Bingöl İmam Hatip Lisesinde 1984 yılında tamamlayarak mezun olmuştur.

Diğer yandan aynı yıl İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanan Dengeşik, 1988 yılında Kamu Yönetiminden mezun olmuştur. 1989 yılında ise Bingöl kaymakam adayı olarak memuriyet hayatına başlamıştır.

1990 yılında ise 1 yıl süre ile beraber İngiltere'de dil ve meslek eğitimi aldıktan sonra Kırşehir Akpınar, Mersin Aydıncık ile Konya'nın Taşkent ve Doğanhisar ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde yer almıştır.

İçişleri bakanlığında 6 aylık kaymakamlık kursunu müteakiben 1993 yılında samsun Asarcık ve Konya Güneysınır ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu.

1996 yılında içişleri bakanlığına atanan Dengeşik, İçişleri Bakanlığı merkezinde farklı görevlerde yer aldı.

İstanbul Vali yardımcılığı görevine getirilen Dengeşik aynı zamanda vekaleten Adalar Kaymakamı olarak da görev yaptı. Dengeşik, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE