Alexa
30 Aralık 2017 Cumartesi 10:16
Adalet Bakanlığı 2018 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi Yayımlandı
Kamu Personeli

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Arabuluculuk tarifelerine ilişkin bir tebliğ yayımlandı. Buna göre Resmi Gazete'de Arabuluculuk asgari ücret tarifesinin tüm detayları belirtildi. Asgari ücret tarifesi hakkın tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Resmi Gazete'nin 30 Aralık 2017 tarihli sayısında Adalet Bakanlığından 2018 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi Tebliğ’inin yayımlandığı ifade edildi. Buna göre yayımlanan Tebliğ’de Arabuluculuk asgari ücret tarifesine ilişkin amaç, konu kapsam belirtilmiştir.

Resmi Gazete'de yayımlanan 2018 Yılı Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesinde "Arabuluculuk ücretinin kapsadığı işler", "Arabuluculuk ücretinin sınırları", "Arabuluculuk faaliyetinin konusuz kalması, feragat, kabul ve sulhte ücret", "Yeni bir uyuşmazlık konusunun ortaya çıkmasında ücret", "Arabuluculuk Ücret Tarifesine göre ücret", "Arabuluculuk Ücret Tarifesinde yazılı olmayan hallerde ücret", "Uygulanacak tarife" hakkında tüm detaylar paylaşılmıştır.

YAYIMLANAN TEBLİĞ

ÜCRETİN TÜMÜNÜ HAK ETME

Buna göre ücretin tümünü hak etme usullerini kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Buna göre ücretin tümünü hak etme usul ve esasları şöyle:

"MADDE 4 – (1) Arabuluculuk faaliyetinin, gerek tarafların uyuşmazlık konusu üzerinde anlaşmaya varmış olması, gerek taraflara danışıldıktan sonra arabuluculuk için daha fazla çaba sarf edilmesinin gereksiz olduğunun arabulucu tarafından tespit edilmesi, gerekse taraflardan birinin karşı tarafa veya arabulucuya, arabuluculuk faaliyetinden çekildiğini bildirmesi veya taraflardan birinin ölümü ya da iflası halinde veya tarafların anlaşarak arabuluculuk faaliyetini sona erdirmesi sebepleriyle sona ermesi hallerinde, arabuluculuk faaliyetini yürütme görevini kabul eden arabulucu, bu Tarife hükümleri ile belirlenen ücretin tamamına hak kazanır.

(2) Arabuluculuk faaliyetine başlandıktan sonra, uyuşmazlığın arabuluculuğa elverişli olmadığı hususu ortaya çıkar ve bu sebeple arabuluculuk faaliyeti sona erdirilir ise, sonradan ortaya çıkan bu durumla ilgili olarak eğer arabulucunun herhangi bir kusuru yoksa, arabuluculuk faaliyetini yürütme görevini kabul eden arabulucu, bu Tarife hükümleri ile belirlenen ücretin tamamına hak kazanır."

Asgari Ücret Tarifesinin Tüm Detayları İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.