banner731

Adalet Bakanlığı Atama Kararları 8 Temmuz Tarihli Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Adalet Bakanlığına ilişkin atama kararları yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan bu karar ile birlikte Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıklarına üç adet atama gerçekleştirildi.

MEVZUAT 08.07.2019, 07:52
Adalet Bakanlığı Atama Kararları 8 Temmuz Tarihli Resmi Gazete'de Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Baka Yardımcılıklarına atama yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Söz konusu atamaların yapılmasına ilişkin karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlandı.

BAKAN YARDIMCILIKLARINA YAPILAN ATAMALAR

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Adalet Bakan Yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş'un ataması yapıldı.

Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılan atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldı. Ayrıca bu atamalar hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de bir mesaj yayımlayarak hayırlı olsun dileklerini belirtti. 

BAKAN GÜL'DEN MESAJ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül atamalar hakkında yayımladığı mesajında ise şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun."

Yorumlar (0)