Aile Bakanlığı Personeli GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinin Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği yönetmeliğinin değiştirilmesine dair yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Aile Bakanlığı Personeli GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

3 Kasım 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinin Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği değişti.

Buna göre; görevde yükselme sınavı, yayımlanan yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı olarak unvan değişikliği sınavı ise yine yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü olarak uygulanır.

YAZILI SINAV KONULARININ BELİRLENMESİ

Görevde yükselme ve unvan değişikliği yoluyla atanacaklar için yapılacak yazılı sınav konuları sınav kurulunca belirlenir.

 Yazılı sınav yüz tam puan üzerinden değerlendirilir ve en az altmış puan alanlar başarılı sayılır.

SÖZLÜ SINAVA ALINACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ

Yapılan yazılı sınavda başarılı olanlardan duyuruda ilan edilen kadro sayısının beş katına kadar aday, puan üstünlüğüne göre sözlü sınava alınır. Son adayla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava alınır.

BAŞARI PUANININ İLAN EDİLMESİ

Görevde yükselme suretiyle ilan edilen boş kadro sayısı kadar atama yapılmasında başarı puanı esas alınır. Başarı puanı; yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle tespit edilir ve Bakanlığın resmi internet sitesinde ilan edilir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:34
YORUM EKLE