Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde Değişiklik Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında avukatlık asgari ücret tarifesinde değişiklik yapılmasına ilişkin karar yayımlandı. Söz konusu karar metni ve detayları haberimizde...

MEVZUAT 27.07.2018, 01:32
Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde Değişiklik Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

27 Temmuz tarihli ve 30491 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'nin yayımlanan bu sayısında ''Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tarife'' kararı yayımlandı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan karar metni ve söz konusu karara ilişkin tüm detayları Kamupersoneli.net olarak sizlere aktarıyoruz. 

AVUKATLIK ASGARİ ÜCRET TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK

27 Temmuz tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'de, ''Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tarife'' başlığıyla yayımlanan kararda eski kararının 14. maddesinde değişiklik yapıldığı bildirildi. 

İlgili karar maddesinde yapılan değişikliğe göre avukatlık ücretlerinin belirlenmesinden hangi maddelerin esas alınacağı bildirildi. İşte karar metni. 

AVUKATLIK ASGARİ ÜCRET TARİFESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TARİFE

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığından:

MADDE 1 – 30/12/2017 tarihli ve 30286 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 14 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 141 ve devamı maddelerine göre tazminat için Ağır Ceza Mahkemelerine yapılan başvurularda, Tarifenin üçüncü kısmı gereğince avukatlık ücretine hükmedilir. Şu kadar ki, hükmedilecek bu ücret ikinci kısmın ikinci bölümünün sekinci sırasındaki ücretten az, onikinci sıra numarasındaki ücretten fazla olamaz.”

MADDE 2 – Bu Tarife yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)