Alexa
28 Aralık 2017 Perşembe 09:50
Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Kamu Personeli

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikte basın ilan kurumu yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı ifade edildi. Bu kapsamda Basın İlan Kurumu yönetmeliğinde yer alan bazı maddelerin değiştirildiği ve düzeltildiği bildirildi. Bu kapsamda yayımlanan yönetmelik değişikliğinin tüm detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Resmi Gazete'nin 28 Aralık 2017 tarihli sayısında Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandığı ifade edildi. Buna göre yayımlanan yönetmeliğe göre mevcut durumdaki yönetmeliğin birinci maddesi ikinci fıkrasında yer alan “üyeleri ile yedekleriyle” ibaresinin “üyelerinin seçimini müteakip yedekleri ile” olarak değiştirildiği bildirildi.

Bunun yanı sıra mevcut durumdaki yönetmeliğin 9. maddesi, 14. maddesi 19. maddesi, 20. maddesi, 26. maddesi, 54. maddesi, 55. maddesi, 64. maddesi,74. maddesi, 102. maddesi, 103. maddesi, 104. maddesi, 105. maddesi, 106. maddesi, 107. maddesi ve 113. maddesi hakkında bazı değişiklikler yapıldı. 

6. MADDEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Ayrıca mevcut yönetmeliğin 6. maddesi birinci fıkrasında yer alan “mevkûtelerin” ibaresinin “süreli yayınların” olarak değiştirildiği ifade edildi. Bunun yanı sıra 8. fıkrasının da “195 sayılı Kanun’un 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde öngörülen satış miktarlarına göre, her kategori için ayrı bir seçim yapılır. Seçilecek temsilci sayısından fazla ad yazılmış oy pusulaları geçersiz sayılır.” şeklinde değiştirildiği ifade edildi.

DEĞİŞTİRİLEN 9. MADDE

Resmi Gazete'de yayımlanan Basın İlan Kurumu yönetmelik değişikliğine göre 9. madde ise "195 sayılı Kanun’un 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde öngörülen ve bu Yönetmeliğin 7 nci ve 8 inci maddelerinde belirlenme yöntemi açıklanan gazeteciler dernekleri ve sendika temsilcileri ile ilan prodüktörleri hariç 195 sayılı Kanun’un 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde belirtilen bütün kurum ve kuruluşların temsilcilerini, bunların mensupları arasından kendi yönetim kurulları seçer." şeklinde değiştirilmiştir.

BASIN İLAN KURUMU YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ DETAYLARI

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.