Cumhurbaşkanlığı Adayları Resmi Gazete'de Yayımlandı

24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçiminde yer alan adaylara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararın detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

MEVZUAT 14.05.2018, 01:01
Cumhurbaşkanlığı Adayları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Bilindiği üzere 24 Haziran tarihinde milletvekili genel seçimleri ile cumhurbaşkanlığı seçimleri gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak Resmi Gazete'de YSK kararı yayımlandı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, Yüksek Seçim Kurulu'nun cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılacak adayların listesi yer aldı. İşte detaylar,

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Yayımlanan karara göre, Yüksek Seçim Kurulu'nun 9 Mayıs tarihli, 2018/426 sayılı ve eki Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday listesi Resmi Gazete'nin 10 Mayıs tarihli, 30417 sayılı nüshasında yayımlanmış olup Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday listesine 11 Mayıs Cuma günü saat 17.00'ye kadar yapılan itirazlar Yüksek Seçim Kurulunca değerlendirilerek, itirazların reddine karar verildi. Yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı seçimi kesin aday listesi alfabetik sıralamayla yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan ve alfabetik sırayla yayımlanan cumhurbaşkanlığı aday listesinde şu isimler yer aldı. Doğu Perinçek, Meral Akşener, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu.

Bu isimlerden 100 bin imza ile aday olan isimler Doğu Perinçek, Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener olurken Recep Tayyip Erdoğan AK Parti adayı, Muharrem İnce CHP'nin adayı ve Selahattin Demirtaş ise HDP'nin adayı olarak seçime katılacaklar.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)