10 Temmuz 2018 Salı 13:36
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Kalkınma Ajansları Sanayi Bakanlığına Bağlandı
Kamu Personeli

Sanayi politika ve stratejilerini belirleyecek çalışmalarını yapacak olan Bakanlık sanayi ürünlerine yönelik idari ve teknik açıdan düzenlemeleri yaparak uygulanmasını sağlayacak ve sanayi işletmelerinin sicilini tutarak sanayi istatistiklerini ve analizlerini üretmiş olacak.

Bununla beraber Bakanlık, ekonomik kalkınmanın yanı sıra sosyal gelişmeler ve milli güvenlik hedefleri açısından bilim, teknoloji ve yenilikçi politikalarının belirlenmesi çalışmalarını yapacak ve kurum ile kuruluşlarla işbirliğinde bulunacak.

Bakanlık ayrıca, organize sanayi bölgelerinin faaliyetleri için gerekli olan ve uygun görülen projelerin tamamına kadar olan kısmını ve sanayi sitelerinin altyapılarının tamamı ile üst yapı tesislerinin yüzde 70'e kadar olan kısmına destek verecek.

Yatıım teşviklerinin ülke ekonomisi yararına etkili bi şekilde düzenlenmesini temin amacıyla ihtiyaç öngörülen mevzuatın hazırlanmasıyla alakalaı çalışmalar yapacak. Kalkınma ajanslarının koordinasyonlarını sağlayacak ve bunlarla alakalı işlemler yürütecek.

Bakanlık bilişim sektörünün rekabet gücünü artırmak adına gerekli olan çalışmaları yaparak kamu bilişim projelerini tedarik edecek firmaları, taşımaları gereken yeterlilik veya standartlar neticesinde yetkilendirmek teknik içerikli kriterler bazında yetkilendirmeyi iptal etmek ile geçici olarak durdurmak ve kamu bilişim personellerine yönelik sözleşmelerin yürütülmesinde kamu kurumlarının ve yüklenicilerinin usul ve esaslarını belirleme yetkilerine sahip olacak.

HİZMET BİRİMLERİ

Hizmet birimleri ise;

"Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü, Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Özel Kalem Müdürlüğü ve Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü" olarak belirtildi.

KALKINMA AJANSLARI

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ise; bölge, il ve ilçe bazında araştırma ve planlama çalışmaları yaparak kalkınma ajanslarının genel koordinasyonlarının sağlanmasına yardımcı olacak.

Bakanlık merkez teşkilatında, sanayi ve teknoloji uzmanı ile uzman yardımcısı istihdam edilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.