Cumhurbaşkanlığından Flaş 19 Mayıs Genelgesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle tüm yurt genelinde kutlamalar düzenlenmesine ilişkin genelge yayımlandı. Bu genelge Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalandı.

MEVZUAT 22.02.2019, 09:28 Batuhan
Cumhurbaşkanlığından Flaş 19 Mayıs Genelgesi

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla bir genelge yayımlandı ve yayımlanan genelgede Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkarak 19 Mayıs'ta Samsun'a ulaşmasıyla başlayan İstiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle başta Samsun olmak üzere tüm Türkiye'de gençlik, spor ve kültür etkinliklerinin düzenlenmesine karar verildi. 

GENELGENİN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak 100. yıl kutlamalarına ilişkin etkinlikler yıl boyunca İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Türkiye genelinde gerçekleştirilecektir. 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan genelge kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek ve kutlamalar ile yapılacak spor müsabakaları, kamplar, turnuvalar ve benzeri her türlü sportif faaliyetler Gençlik ve Spor Bakanlığınca, kültür, sanat, turizm ve tanıtım alanında yapılacak etkinlikler de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından planlanıp yürütülecek. 

Diğer faaliyetler ise ilgili bakanlıklar ve valiliklerin koordinasyonunda yapılacak. Bu kapsamda gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ait giderler ilgili bakanlıklarca karşılanacak.

Söz konusu genelgenin detayları için TIKLAYIN.

Yorumlar (0)