Hakimler ve Savcılar Kurulu Terfi Süreleri Bitenler Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin 18 Temmuz 2018 tarihli sayısında yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu Kararlarına göre adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcısı ve savcılar ile İdari yargı hakimlerinin terfi süreleri dolmuş olanlarının isimleri liste halinde yer aldı.

MEVZUAT 18.07.2018, 08:22 31.01.2019, 23:02
Hakimler ve Savcılar Kurulu Terfi Süreleri Bitenler Resmi Gazete'de Yayımlandı

HSK tarafından yayımlanan kararlara göre Resmi Gazete'de yer alan detaylarda ;

2 yıl yükselme süreleri aldıkları ve 2018 Nisan dönemi sonuna Adli Yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcısı ve Savcılar ile İdari Yargı hakimlerinin adlarına yer verildi.

Yayımlanan HSK kararı içerisinde ise;

"2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 21 inci maddesine göre 2 yıllık yükselme süreleri aldıkları aylıkta 2018 Nisan dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcısı ve savcılar ile İdari yargı hakimlerinin adları belirtir listeler 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar kanununun 22 nci maddesi gereğince aşağıda gösterilmiştir.

Süreleri doldurulduktan halde bu listede adları bulunmayanlar ilan tarihinden itibaren otuz gün içinde Hakimler ve Savcılar Kuruluna yazılı olarak başvurmak sureti ile durumlarının yeniden incelenmesini isteyebilirler." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)