HSK Bir Hakimin Yeniden İnceleme Talebine Red Kararı Verdi

28 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete'de, Hakimler ve Savcılar Kurulunun kararı yayımlandı. Yayımlanan karar ile ihraç edilen hakimin yeniden inceleme talebi reddedildi.

MEVZUAT 28.09.2017, 08:35 08.02.2019, 18:11
HSK Bir Hakimin Yeniden İnceleme Talebine Red Kararı Verdi

28 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararı ile, meslekten ihraç edilen hakim Mehmet Okyay'ın yeniden inceleme talebi reddedildi.

YENİDEN İNCELEME TALEBİNDE BULUNDU

HSK Genel Kurulu kararında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensubiyet, irtibat ve iltisakının sabit görülmesi nedeniyle meslekte kalmasının uygun olmadığına ve meslekten çıkarılmasına karar verilen Okyay'ın yeniden inceleme talebinde bulunduğu açıklandı.

YENİDEN İNCELEME TALEBİ REDDEDİLDİ

Dosyadaki bilgi ve belgeler ile tüm deliller birlikte değerlendirilerek yapılan incelemede, Okyay hakkında 5 Mayıs 2017'de verilen meslekten çıkarılma kararının yerinde olduğu ve değiştirilmesine yer olmadığı belirtilen kararda, yeniden inceleme talebinin esastan reddedildiği belirtildi.

Karar, HSK Genel Kurulu üyesi Songül Yazar'ın söz konusu dosyanın incelenmek üzere makul süre içinde tarafına verilmemesi gerekçesiyle muhalefetine karşın oy çokluğuyla ve kesin olmak üzere alındı.

Yorumlar (0)