HSK'nın 39 Hakim ve Savcıyı İhraç Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle 39 hakim ve savcıyı ihraç kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

MEVZUAT 06.10.2017, 09:40 06.10.2017, 12:03
HSK'nın 39 Hakim ve Savcıyı İhraç Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında 39 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

HSK'nın meslekten ihraç kararı, 6 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İHRAÇ KARARI

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda; meslekten ihraç edilen 39 hakim ve savcının, FETÖ/PDY ile irtibatta bulunduğu kesin olarak belirlenmiş ve meslekte kalmalarının uygun olmadığı bilgisine yer verildi. 39 hakim ve savcının ihraç kararı, HSK Genel Kurulunda oy birliğiyle alındı ve meslekten çıkarılanların 6087 sayılı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu'nun 33'üncü maddesi doğrultusunda kararın tebliğ tarihinde itibaren 10 gün içinde HSK Genel Kurulu nezdinde yeniden inceleme talebinde bulunabileceği belirtildi.

Habertürk'ün haberine göre; meslekten ihraç kararları, HSK'ya gelen ihbar, şikayet, soruşturma dosyaları, kullanılan şifreli haberleşme araçlarında yer alan kayıtlar, ifadelerine başvurulan hakim ve cumhuriyet savcılarının ifadelerinin değerlendirilmesi sonucunda alındı.

TOPLAM 4 BİN 560 HAKİM VE SAVCI İHRAÇ EDİLDİ

HSK tarafından 39 hakim ve savcının da meslekten ihraç edilmesiyle bugüne kadar FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında ihraç edilen hakim ve savcı sayısı 4 bin 560 oldu.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)