Kamu Hizmetlerine Yönelik 2018/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Yayımlandı!

12 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2018/13 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine yönelik olarak detayları paylaşıyoruz. Söz konusu kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi kesin bilgi verileceği ifade edildi.

MEVZUAT 12.10.2018, 08:25 Kerim Solak
Kamu Hizmetlerine Yönelik 2018/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesinin tüm detaylarını paylaşıyoruz.

Ayrıca yayımlanan genelge metninde yer alan ifadelerde ise;

Kamu hizmetlerinin sağlanması sorunların çözülmesi, çözümlerin üretilmesi, sonuçlar ve vatandaş odaklı devlet anlayışının yanı sıra bürokrasinin azaltılması Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.

Kamu hizmetlerinde hantal açıdan sebepler ortaya çıkaran hususların kaldırılması milletimize hızlı ve en iyi şekilde sunulması devlet ve millet bütünleşmesine zarar verecek davranışlardan kaçılmalıdır.

Bu kapsamda kamu kuruları ve kuruluşlarına yapılacak olan bütün başvurulara yönelik olarak taleplerin sonuçlandırılması başka bir idari makamların görev alanlarına kalması durumunda dahi, yapılan tüm başvurular anında incelenecek ve takip edilecek.

Talebin ilk başvuru yerinde sonuçlandırılmasına dikkat edilecek.

Başvuru sahiplerine yapılan işlemler hakkında gecikme olmadan nihai ve kesin bilgi aktarılacak.

Başvuruların hızlı ve doğru sonuçlandırılması amacıyla bütün tedbirler alınacak.

GENELGE METNİ

Kamupersoneli.net

Yorumlar (1)
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ 10 ay önce
ki̇tlere kadro sayin yetki̇li̇ler artik duyun bi̇zi̇ söz verdi̇ni̇z resmi̇ gazetede yayinlandi artik neyi̇ bekli̇yorsunuz yaaaa