Kamu İhale Kanunu Kapsamında Yapılacak İhalelere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar

24 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de Kamu İhale Kanunu Kapsamında Yapılacak İhalelere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar yayımlandı.

MEVZUAT 24.03.2017, 10:17 05.02.2019, 16:25
Kamu İhale Kanunu Kapsamında Yapılacak İhalelere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar

Resmi Gazete'nin 24 Mart 2017 Tarihli sayısında Kamu İhale Kanunu Kapsamında Yapılacak Olan İhalelere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasında Dair Karar yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Açıklanan karara göre,

'' İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına sınır ötesinde verilen her türlü görev kapsamında, yurt içi veya dışında ihtiyaç duyulan her türlü mal ve hizmet alımı ile yapım işi Kamu İhale Kanunu'na tabi olmaksızın alınacak, bakan onayına istinaden Bakanlıkça veya diğer kamu kurum ve kuruluşları vasıtasıyla tedarik edilecek veya yaptırılacak. Bu kapsamda ihtiyaç duyulacak kaynak ise Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca karşılanacak.

Kamu İhale Kanununun 3'üncü maddesinin (b) bendine göre, "Savunma, güvenlik ve istihbaratla ilgili uçak, helikopter, gemi, denizaltı, tank, panzer, roket, füze gibi araç, silah, silah malzeme ve teçhizatı ve sistemleri ile bunların araştırma-geliştirme, modernizasyon ile yazılım ve mühimmat ihaleleri ile devlet güvenlik istihbaratı kapsamında, hizmet, malzeme, teçhizat ve sistem alımları" bu kanuna tabi olmayacak. ''

Yorumlar (0)