Alexa
01 Haziran 2016 Çarşamba 13:28
Kocaeli Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin 1 Haziran 2016 tarihli sayısında yer aldı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü'nce Yayımlan Resmi Gazete'de yer alan yönetmelik hakkında tüm detaylar kamu haberlerinin merkezi kamupersoneli.net adresinde bulabilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

MADDE 1 – 10/5/2015 tarihli ve 29351 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kocaeli Üniversitesi Yaz Öğretimi Yönetmeliğinin 3 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 3 – (1) Bu Yönetmelik, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi ve 14 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Yaz öğretiminde, derslere kayıt, derslerin başlangıcı, bitişi ve diğer ilgili hususlar Senato tarafından belirlenen akademik takvime göre yürütülür.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 6 – (1) Yaz öğretiminde bir dersin açılabilmesi için o derse kayıtlı olan öğrenci sayısı en az on olmalıdır. Bir derse kayıt yaptıran öğrenci sayısı elli kişiden fazla ise ilgili birimin yönetim kurulu kararı ile bu ders için birden fazla sınıf açılabilir.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 12 – (1) Yaz öğretiminin süresi beş haftadan az olamaz. Yaz öğretiminde açılan her dersin toplam saati, normal yarıyılındaki toplam ders saati kadardır.”

MADDE 5 – Aynı Yönetmeliğin 16 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 16 – (1) Yaz öğretimi sonunda bütünleme sınavı yapılmaz, ancak mezuniyetine tek dersi kalan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilir.”

MADDE 6 – Bu Yönetmelik 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başında yürürlüğe girer.

MADDE 7 – Bu Yönetmelik hükümlerini Kocaeli Üniversitesi Rektörü yürütür.

Kamu haberlerinden, gündemdeki gelişmelerden, Resmi Gazete'de yer alan tüm gelişme ve duyulardan ve daha fazlasından haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'i takip etmeye devam edin.

Kamupersoneli.net | Ankara
Son Güncelleme: 01.06.2016 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner441