Köprü ve Otoyollar Bayram Süresi Boyunca Ücretsiz

Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler, Ramazan Bayramı süresince ücretsiz olacak. Konuya dair Bakanlar Kurulu kararı ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Köprü ve Otoyollar Bayram Süresi Boyunca Ücretsiz

Köprü ve Otoyolların, Ramazan Bayramı sürecince ücretsiz olmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bayram boyunca körü ve otoyolların ücretsiz olması yürürlüğe girmiş oldu. 

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprülerden geçişler ve otoyol kullanımına ilişkin karara göre, Ramazan Bayramının birinci günü 14 Haziran Perşembe günü saat 00.00'dan itibaren ücretsiz kullanımlar başlayacak. Köprü ve otoyollar 18 Haziran Pazartesi günü sabah saat 07.00'ye kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Bu karar kapsamında, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak. 

Ayrıca bu karar ek olarak belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de 15 Haziran Cuma günü saat 00.00'dan başlamak üzere 17 Haziran Pazar günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE