Maliye Bakanlığı 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Giderleri Genelgesini Yayımladı!

Maliye Bakanlığı 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Giderleri Genelgesini Yayımladı!

Maliye Bakanlığı, yayımladığı bir basın açıklaması ile 2017 yılı merkezi yönetim bütçe uygulama genelgesini yayımladığını duyurdu.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nün internet sayfası üzerinden yayımlanan bir basın açıklaması ile 2017 yılı merkezi yönetim bütçe uygulama genelgesinin yayımlandığını duyurdu. 

MALİYE BAKANLIĞI 2017 YILI MERKEZİ BÜTÇE YÖNETİM GENELGESİ

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgede, genel bütçe kapsamında yer alan kamu idareleri ile özel bütçeli idarelerin bütçe giderlerinin gecikmelere mahal vermeden zamanında gerçekleştirilebilmesi ve yılsonu işlemlerinin sağlık bir şekilde yürütülmesi için bütçe ödeneklerinin kullanımına ilişkin işlemlerin yayımlanan genelgeye göre yürütüleceği açıklandı. 

Söz konusu genelgeye göre, mevzuata uygun olarak ödeme emri belgesine bağlanarak muhasebe birimlerine ulaştırılan, Personel Giderleri ve Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Pirimi Giderleri'nin zamanında ödeneceği bildirildi. Genelgede ayrıca belirtilen giderlere ait dördüncü düzey ekonomik kodların hiçbirinden 2018 yılına borç bırakılmayacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca ödeme emirlerinin kurumların harcama birimleri tarafından gecikmeden ve en geç 25 Aralık tarihine kadar yapılacağı bildirildi. Bu tarihten sonra hiçbir ödeme emrinin de işleme konulmayacağı duyuruldu. 

2017 yılı merkezi yönetim bütçe uygulama genelgesi son olarak ise söz konusu iş ve işlemlerin tamamlanması amacıyla muhasebe birimleri personeli ile idarelerin mali hizmetler birimi personellerinin 23 ve 24 Aralık tarihlerinde görev yerlerinde bulunacakları bildirildi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler