Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti

Memurlara yapılacak giyecek yardımı yönetmeliğinin değişmesine dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelik değişikliğinin detayları haberimizde..

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği Değişti

17 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kararı ile değişen memurlara giyecek yardımı yönetmeliği yayımlandı. 

Memurlara giyecek yardımı yönetmeliğine; 'isteyen bayan personele her yıl 2 adet desensiz kumaş' ibaresi eklendi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik şöyle:

" Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

MADDE-1 14/9/1991 tarihli 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli "Dip Not"un (A) bölümünün (4) numaralı sırasının birinci fıkrasına "örgü balık" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve isteyen bayan personele her yıl 2 adet desensiz kumaş başlık" ibaresi eklenmişti.

MADDE- 2 Sayıştayın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE-3 Bu yönetmelik kararını Bakanlar Kurulu yönetir."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:55
YORUM EKLE