O Ülkelerden Türkiye'ye Yapılacak Ziyaretlerde Vizesiz Kalış Süresi Uzatıldı !

Resmi Gazete'nin 11 Kasım 2018 tarihli sayısında Türkiye'ye vizesiz yapılacak seyahatlerde Türkiye'de kalış süresinin uzatıldığı ifade edildi.

O Ülkelerden Türkiye'ye Yapılacak Ziyaretlerde Vizesiz Kalış Süresi Uzatıldı !

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yurtdışından Türkiye'ye yapılacak olan ziyaretler hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararı yayımlandı. 

Yayımlanan kararda yurtdışından Türkiye'ye yapılacak olan seyahatlerde vizesiz kalış süresinin uzatıldığı ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de "Kazakistan’ın Resmî ve Umuma Mahsus Pasaport Hamili Vatandaşları ile Özbekistan ve Tacikistan’ın Umuma Mahsus Pasaport Hamili Vatandaşlarının Türkiye’ye Yapacakları Seyahatlerinde, Her 180 Gün İçinde 90 Günü Aşmamak Kaydıyla 30 Gün Olan Vizesiz Kalış Sürelerinin 90 Güne Çıkarılması Hakkında Karar" başlığı ile paylaşıldı.

KARARNAMENİN DETAYLARI

Bu konu hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin detayları şöyle oldu:

"Kazakistan'ın resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları ile Özbekistan ve Tacikistan'ın umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları seyahatlerde her 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla 30 gün olan vizesiz kalış sürelerinin 90 güne çıkarılmasına, 4 Nisan 2013 tarihli ve 6458 sayılı Kanunun 18. maddesş gereğince karar verilmiştir."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 09:22
YORUM EKLE