OHAL Kapsamında 683 KHK İle Kapatılan Kurum ve Kuruluşların Tam Listesi Yayımlandı

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile OHAL kapsamında kapatılan kurum ve kuruluşların tam listesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

MEVZUAT 23.01.2017, 08:47 22.01.2018, 16:11
OHAL Kapsamında 683 KHK İle Kapatılan Kurum ve Kuruluşların Tam Listesi Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan Kanun Hükümünde Kararnameler (KHK) ile OHAL kapsamında kapatılan kurumların tam listesi yayımlandı.

MADDE 3 – (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve ekli (3) sayılı listede yer alan özel televizyonlar kapatılmıştır.

(2) Birinci fıkra kapsamında kapatılan özel televizyonlara ait olan taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evrak Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayılır, bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edilir. Bunların her türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazineden bir hak ve talepte bulunulamaz. Devire ilişkin işlemler ilgili tüm kurumlardan gerekli yardımı almak suretiyle Maliye Bakanlığı tarafından yerine getirilir.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)