Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik Kararı Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında okul servis araçlarının yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin bir karar yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara dair detayları ve karar metnini siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik Kararı Resmi Gazete'de

14 Ağustos tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Yayımlanan 30509 sayılı Resmi Gazete'de okul servis araçları yönetmeliğinde yer alan bazı kararlarda değişiklik yapılmasına ilişkin karar yayımlandı. 

''Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' başlığıyla yayımlanan karara dair detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

OKUL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Resmi Gazete'de yayımlanan kararın detaylarına göre, Eylül ayının 3'ünce sona erecek düzenlemenin 2020 yılına kadar uzatılmasına ilişkin karar alındığı bildirildi. 14 Ağustos tarihli ve 30509 sayılı Resmi Gazete'de yer alan karar metnini sizlere aktarıyoruz. İşte Resmi Gazete'de yer alan karar metni;

OKUL SERVİS ARAÇLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 25/10/2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin geçici 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “3/9/2018” ibaresi “3/9/2019” olarak, “3/9/2019” ibaresi ise “3/9/2020” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 18 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanları birlikte yürütür.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanları birlikte yürütür.

Kamupersoneli.net - ANKARA
 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE