Alexa
20 Haziran 2017 Salı 09:38
Sayıştay Eğitim ve Yayın Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Sayıştay Başkanlığı bünyesinde yürütülen eğitim ve yayın faaliyetlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla yönetmelik, 20 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu Yönetmelik, 3/12/2010 tarihli ve 6085 sayılı Sayıştay Kanununun 17 nci maddesine dayanılarak verilecek olan denetçi yardımcısı adayları ile denetçi yardımcılarının mesleki eğitimi hariç, Sayıştay Başkanlığının denetim ve diğer faaliyetlerle ilgili yürüteceği eğitim ve yayın faaliyetlerini kapsar.

Eğitim Faaliyetlerinin Yönetimi

Eğitim çalışmalarına Başkanlık tarafından yön verilir.

(2) Eğitim faaliyetleri Başkanlıkça görevlendirilen Denetim Destek Grubu tarafından yürütülür.

(3) Başkanlık tarafından yurt içinde ve yurt dışında eğitim programları düzenlenebilir; diğer kuruluşlar tarafından düzenlenen programlara iştirak edilebilir veya destek sağlanabilir.

Eserlerin Değerlendirilmesi ve Yayımlanması

Devam Ediyor

Devamı

Yayımlanması amacıyla Başkanlığa sunulan eserleri değerlendirmek üzere Destek Grup Başkanlığının önerisi ve Başkanlığın onayı ile bir Yayın Komisyonu görevlendirilir. Komisyonda akademik personel ve Sayıştay mensupları dışında uzman kişiler de yer alabilir.

(2) Süreli yayınlar hariç bu Yönetmelik kapsamında hazırlanacak eser ve yayınların hazırlanması, incelenmesi, basılması ve arşivlenmesi ile gerektiğinde yayın ön inceleme komisyonlarının oluşturulması, Başkanlık tarafından belirlenen yayın esaslarına göre yapılır.

(3) Süreli yayınlarda yayımlanacak eserler, ilgili yayının yayın ilkeleri ve yazım kuralları ile yayın esasları çerçevesinde değerlendirilir.

(4) Yayımlanacak eserlerin belirlenmesinde, 5/12/1951 tarihli ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine uygunluk ön şart olarak aranır.

(5) Başkanlıkça yayımlanmasına karar verilen eserlerin yayım işlemleri Denetim Destek Grubu tarafından yürütülür.

yıştay tarafından yayımlanan eserlerden ücret alınıp alınmayacağı, alınacak ise ücretin tutarı, Başkanlık tarafından belirlenir.

Yönetmeliğin Tam Metni İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner493