Alexa
28 Aralık 2017 Perşembe 00:26
SGK Personelinin Görevde Yükselme Sınavı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!
Kamu Personeli

Resmi Gazete'nin 28 Aralık tarihli sayısında, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda çalışan personellerin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin karar yayımlandı.

SGK PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

SGK personeli için yapılacak görevde yükselme sınavı için açıklanan boş kadro sayısı kadar atama yapılması, başarı puanı sıralamasına göre belirlenen sıralamaya göre yapılırdı. Puanların eşit olması halinde, hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara ve üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik tanınırdı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe göre, sınavda başarılı olmasına rağmen açıklanan kadro sayısının yetersiz olması nedeniyle atanamayanların yedek olarak belirlenebileceğini öngörüyor.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN DEĞİŞİKLİK

Sosyal Güvenlik Kurumundan:

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 22/8/2015 tarihli ve 29453 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 15 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“MADDE 15(1) Görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı için ilan edilen boş kadro sayısı kadar atama yapılması başarı sıralamasına göre olur. Başarı sıralamasının belirlenmesinde başarı puanı esas alınır. Başarı puanı, yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle tespit edilir.

(2) Başarı puanlarının eşit olması halinde sırasıyla;

a) Hizmet süresi fazla olanlara,

b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara,

c) Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara,

başarı sıralamasında öncelik verilir.

(3) Birinci ve ikinci fıkraya göre başarı listesi oluşturulur. Sınavlarda başarılı olmalarına rağmen, ilan edilen kadro sayısı nedeniyle ataması yapılamayacak personelden en fazla asıl aday sayısı kadar personel, Kurumca ihtiyaç duyulması halinde, başarı listesinde yedek olarak belirlenebilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı yürütür.

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.