Alexa
banner634

TKİ Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

TKİ Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 08:37
TKİ Personelinin GYS ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

8 Kasım 2017 tarihli Resmi Gazete'de, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği yayımlandı. Buna göre;

Yönetmelik, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar ile 22/1/1990 tarihli ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapan personelden görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacak personeli kapsıyor.

GYS İLE ATANACAKLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Münhal kadro veya pozisyon bulunması, görev unvanları itibariyle belirlenen hizmet sürelerini haiz bulunması, görevde yükselme sınavına tabi olarak atanacaklarda, ilan edilen kadro ve pozisyon için bu şartı sağlayan personel bulunmaması durumu hariç, daha alt düzeydeki kadro ve pozisyonların birinde olmak üzere Genel Müdürlükte en az altı ay çalışmış olmak, görevde yükselme sınavında başarılı olmak şartları aranır.

SINAV DUYURUSU ve BAŞVURU

Görevde yükselme veya unvan değişikliği için açılacak sınavlar, kurumun merkez ve taşra teşkilatındaki kadro durumu ile ihtiyaçları göz önüne alınarak, kurumca uygun görülen tarihlerde yapılır.

Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atama yapılacak kadro veya pozisyonlar yazılı sınavlardan en az kırk beş gün önce duyurulur. İlan edilen kadrolar için belirlenen başvuru tarihinin son günü itibarıyla aranan nitelikleri taşıyan personel, başvuru şartlarını taşıdığı farklı unvanlı kadro veya pozisyonlardan sadece biri için duyuruda belirtilen şekilde başvuruda bulunabilir. İlan edilen kadro veya pozisyonlara sınavsız atanma hakkına sahip olanlar, bu kadro veya pozisyonlar için başvuruda bulunamazlar.

Aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da başvuruda bulunabilir.

Yapılacak duyuruda;

Atama yapılacak kadro ve pozisyonların birimi, unvanı ve sayısı, başvuruda aranacak şartlar, başvuru yeri ve şekli, başvurunun başlangıç ve bitiş tarihleri,yer alır.

Diğer kurumların personeli ve adaylık süresi içerisinde bulunanlar başvuruda bulunamazlar.

Başvuru süresi en az beş iş günü olarak belirlenir. Başvuruda bulunanların gerekli şartları taşıyıp taşımadığı Personel Dairesi Başkanlığınca incelenir, aranan şartları taşıyanlar kurumun resmî internet sitesinde ilan edilir. Uygun görülen adaylara sınav giriş belgesi verilir. Uygun görülmeyenlerin durumu birimine yazı ile bildirilir.

Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

►►►2018 KPSS ÖNLİSANS HAZIRLIK İÇİN TIKLAYIN

Son Güncelleme: 08.11.2017 08:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner654

banner631