Alexa
09 Aralık 2017 Cumartesi 08:37
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Yayımlandı
Kamu Personeli

Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 9 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan yönetmeliğin detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Resmi Gazete'nin 9 Aralık 2017 tarihli sayısında Toplu Konut İdaresi bünyesinde çalışan personelleri yakından ilgilendiren bir yönetmelik yayımlandı. Yayımlanan yönetmelikte Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına ilişkin hüküm ve esaslar belirtildi.

Söz konusu yönetmelikte Görevde Yükselme Sınavına tabi olan kadrolar ve unvan değişikliği sınavına tabi olan kadrolar belirtilmiştir. Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre "Yönetim hizmetleri grubu, Şef. Araştırma ve planlama hizmetleri grubu; Sivil savunma uzmanı, araştırmacı, İdari hizmetler grubu; Ayniyat saymanı, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni, memur, şoför." kadroları Görevde Yükselme Sınavına tabi olacakken "Teknisyen, teknik ressam ve programcı" kadroları da unvan değişikliği sınavına tabi olacaktır

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI GENEL ŞARTLARI

Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliğinde çeşitli kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında aranacak şartlar da belirtildi. Buna göre Görevde Yükselme Sınavına ilişkin "Bu Yönetmelik kapsamında görevde yükselmeye tabi kadrolara atanabilmek için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinde belirtilen atanabilme şartlarını taşımak, ilan edilen kadro için bu şartı sağlayan personel bulunmaması durumu hariç olmak üzere en az 2 yıl İdarede çalışmış olmak ve görevde yükselme sınavında başarılı olmak" ifadelerine yer verilirken bazı kadrolar için de özel şartlar belirtilmiştir. 

Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde unvan değişikliği sınavına ilişkin olarak da "Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliğinde çeşitli kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında aranacak şartlar da belirtildi. Toplu Konut İdaresi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde unvan değişikliği sınavı şartlarına ilişkin olarak da "Bu Yönetmelikte belirtilen unvan değişikliğine tabi kadrolara atanabilmek için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinde belirtilen atanabilme şartlarını taşımak ve unvan değişikliği sınavında başarılı olmak" ifadelerine yer verildi. Unvan değişikliği sınavı için kadrolara göre özel şartlar belirlenmiştir. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği kadroları için belirlenen özel şartları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI ÖZEL ŞARTLARI

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI ÖZEL ŞARTLARI

Toplu Konut İdaresi Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Yönetmeliği İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 08.02.2018 15:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.