Türkiye Varlık Fonu Yapısına İlişkin Değişiklik Yapıldı ! Cumhurbaşkanı Başkan Oldu

Türkiye Varlık Fonu Yönetim yapısına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararname kapsamında yönetim yapısında değişiklik yapıldı ve Cumhurbaşkanı yeni Başkan oldu.

MEVZUAT 12.09.2018, 09:54 30.01.2019, 20:24
Türkiye Varlık Fonu Yapısına İlişkin Değişiklik Yapıldı ! Cumhurbaşkanı Başkan Oldu

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Varlık Fonu yönetim yapısında değişiklik yapıldı. 

Yapılan değişiklik kapsamında Türkiye Varlık Fonu Başkanı Cumhurbaşkanı oldu. 

KARARNAMENİN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde "Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanıdır. Yönetim kurulu üyelerinden birisi Cumhurbaşkanınca başkan vekili olarak görevlendirilebilir. Yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde aranan şartları taşır." ifadelerine yer verildi.

Türkiye Varlık Fonu yönetim yapısında değişiklik yapılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ise şu ifadelere yer verildi:

"Ekli "Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulmasına, 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 3 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir."

Yorumlar (0)