Yurt Dışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

Karar Sayısı 2017/9855 olan ve bugün Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yurt Dışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte değişikliğe gidildi.

Yurt Dışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

Resmi Gazetenin 17 Mart 2017 tarihli sayısında ' Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte' değişikliğe gidildi.

657 sayısı Devlet Memurları kanunu ile 189 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre düzenlenen yönetmelikte;

2 Maddenin 2 fıkrasına 'Gümrük ve Ticaret Bakanlığı' ibaresinden sonra gelmek üzere, İçişleri Bakanlığı ibaresi eklenmiş ve aynı fıkrada yer alan ' Emniyet Genel Müdürlüğü' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

Yönetmeliğin maddeleri ise şöyle;

                Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

Madde 1 - 28/7/2006 tarihli ve 2006/11534 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yurt Dışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmeliğin 2 inci maddesinin ikinci fıkrasına 'Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'  ibaresinden sonra gelmek üzere 'İçişleri Bakanlığı ibaresi eklenmiş ve aynı fıkrada yer alan 'emniyet Genel Müdürlüğü' ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır. 

Madde 2 - Bu yönetmelik yayıöı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 - Bu yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu Yönetir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 15:56
YORUM EKLE