MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Mevlüt KARAKAYA’nın hayatını sizler için derledik..

MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya Kimdir?
Mevlüt KARAKAYA’nın Hayatı

Milliyetçi Hareket Partisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Mevlüt KARAKAYA 15 Ağustos 1963’de Ankara’da doğmuştur. Babasının adı Aşir, annesinin adı Haticedir.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitiren KARAKAYA, Gazi Üniversite Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Aynı alanda doçent ve profesör unvanlarını almıştır. ABD’de Indiana ve Pordue Üniversitelerinde 3 yarıyıl eğitim almıştır.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı KARAKAYA, çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir, ayrıca evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mevlüt KARAKAYA Meclis İletişim Bilgileri:


Adres : Halkla İlişkiler Binası 2. Kat 4 Nolu Banko Oda: 2095
Telefon : +90 (312) 420 57 22 +90 (312) 420 57 23
Faks : +90 (312) 420 21 62


Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 17:07
YORUM EKLE