2017 ÖABT Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı !

Binlerce adayın beklediği ÖABT sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

2017 ÖABT Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı !

ÖABT SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2017 ÖABT sınav sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Kamupersoneli.net olarak sınav sürecini ve sınav sonuçlarının nasıl görüntüleneceğini ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

2017 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sonuçlarını merakla bekleyen adaylar sınav sonuçlarına buraya tıklayarak ulaşabilirler.

SINAV SÜRECİ

Bilindiği gibi ÖABT sınav başvuruları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 13 Mart 2017 ile 23 Mart 2017 tarihleri arasında alındı. Ayrıca ÖABT'ye adaylar 3 Mayıs 2017 tarihinde geç başvurularını yaptılar. Söz konusu sınav 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirildi. 

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SONUÇ AÇIKLAMA DUYURUSU

''16 Temmuz 2017 tarihinde Merkezimizce uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (2017- ÖABT) cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Türkçe Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 8. ve 44. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Sınav sonuçları, 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 21:15’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fernando
Fernando - 2 yıl Önce

Ağustos öğretmen alımı ilanını bekliyoruz