Öğretmen Adaylarının Branş Sıralamaları Ne Zaman Açıklanacak?

16 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ÖABT sınavının sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar branş sıralamalarını merak ediyorlar. Peki öğretmen adaylarının branş sıralamaları ne zaman açıklanacak?

Öğretmen Adaylarının Branş Sıralamaları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı 16 Temmuz 2017 Pazar günü tek oturum olarak. Sınav sonuçları ise ÖSYM tarafından 4 AĞustos 2017 Cuma günü açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları branş bazında sıralamalarını merak ediyor. ÖSYM tarafından branş bazında sıralamalar ne zaman açıklanacak?

ÖABT sonuçlarının ardından adayların branş bazında sıralamalarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek için ÖSYM 'nin geçmiş uygulamalarını incelemek gerekiyor. 

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz nedeniyle sınav 1 ay ertelenmiş ve Ağustos ayında yapılmıştı. Nitekim sınav sonuçlarının açıklanması da ertelenmiş ve ÖSYM tarafından 2 Eylül 2017 günü sınav sonuçları açıklanmıştı. Sınav sonuçlarının açıklanmasından 24 gün sonra öğretmen adayları branş bazında sıralamalarını öğrenmişti.

Bu yıl sınav sonuçlarını 4 Temmuz 2017 günü açıklayan ÖSYM'nin branş bazında sıralamaları ise 25 Temmuz ile 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında açıklaması bekleniyor. ÖSYM geçtiğimiz yıl branş bazında sıralamaları açıkladığını bir duyuru yayımlayarak belirtmişti.

Yukarıda verdiğimiz tarih aralığında ÖSYM tarafından bir duyuru yapılarak branş bazında sıralamaların açıklanması bekleniyor.

Kamupersoneli.net/Özel Haber

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 10:34
YORUM EKLE