2017 Ocak Ayı MEB Eş Durumu Mazeret Tayini Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvuruları başladı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte detaylar...

ÖĞRETMEN 04.01.2017, 09:59 02.02.2019, 14:37
2017 Ocak Ayı MEB Eş Durumu Mazeret Tayini Başvuruları Başladı

 Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvurularının başladığı belirtildi. 

Mazeret tayinleri için yapılan açıklama şöyle;

 

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Sonuçlar, " http://ikgm.meb.gov.tr " adresinde yayınlanacaktır. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri Yer Değiştirme Takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacaktır.

Açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır.

Öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvuruları 4 Ocak 2017 tarihinde başladı. Ayrıca öğretmenler 10 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. 

Tayin tercihlerinin yapılması için ise başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. 

Eş durumuna bağlı mazeret tayini atamaları ise 20 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. 

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 23 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayacaktır. 

Başvurular, mazeretleri sebebiyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi bakımından, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki aşamalı olarak alınacaktır. 

Yorumlar (2)
Altug 3 yıl önce
2016 şubatta atanan öğretmenlerin eş durumu tayini hakkı yok. Neymiş efendim atandıkları yerde göreve başlamak lazımmış deselerdi oyle olması gerektiğini baslardik. Yazik eşimden ayırınca ne geçecek ellerine. Mahkemede görüşeceğiz.
Erdem 3 yıl önce
Altuğ ne yapmamız gerekiyor , bende aynı durumdayım.